česky slovensky по-русски deutch english

Borovica – terasové dosky

Drevo na terasy borovica – terasové drevo, ROZMER 21 x 142 mm, 4 + 5,1 m, dosky bez tlakovej impregnácie, obojstranne jemná drážka

Borovica – terasové dosky

Rozmery: 25 x 130 mm, 4 + 5 popr. 3 m, dosky bez tlakovej impregnácie, pohľadová strana = hrubá drážka.

Borovica s tlakovou impregnáciou

Rozmery: 25 x 130 mm, 4 + 5 popr. 3 m, dosky s tlakovou impregnáciou, pohľadová strana = hrubá drážka.

Dougalsie – terasové dosky

Rozmery: 28 x 145 mm, obojstranne jemne drážkovaný

Terasy Borovica – drevené terasy

Borovica: terasové drevo na terasy

Hlavné krajiny pôvodu borovica drevo na terasy: Severná, stredná a východná Európa

Popis borovica dreva na terasy:
Povrch terasových borovicových dosiek je spracovaný tak, že je prevažne vrúbkovaný alebo drážkovaný s občasným výskytom sukov, čo je pre borovicové drevo charakteristické. Letokruhy má borovica - drevo na terasy výrazné s fládrovaním dreva pruhovým. Borovicové drevo na terasy je obzvlášť charakteristické svojím vysokým obsahom živice a vďaka tomu je veľmi odolné proti vode a poveternostným vplyvom. Prítomnosť vysokého obsahu živice robí drevo borovice pružné a pevné. Ako každé belavé drevo, tak i borovica na terasy trpí šednutím, preto by sme na túto drevinu odporučili vždy zvoliť vhodný ochranný náter z rady Osmo Color určený priamo na borovicové drevo. Borovicové drevo na terasy je takisto impregnovateľné. Pozor na kontakt s kovmi, na uchytenie terasového dreva používajte vždy nerezové skrutky, inak môže dôjsť k výraznému zafarbeniu dreva, ktoré len ťažko odstránite.

Predstavujeme vám ďalšie z čeľade borovicových drevín

Douglasie: terasové drevo na terasy

Hlavné krajiny pôvodu douglasie dreva na terasy: Západ severnej Ameriky, predovšetkým Oregon po severné Mexiko

Popis douglasie na terasy:
Douglasie terasové drevo pochádza z čeľade borovicových rastlín. Drevo douglasky, hovorovo povedané, má beľ nažltlú, naružovelú, jadro je svetlohnedé až červeno-hnedé (na vzduchu tmavne). V pozdĺžnom reze vyniká pravidelnosť kresby. Letokruhy má terasové drevo douglaska široké a výrazné, textúru pravidelnú. Douglaska drevo je jedným z najlepších ihličnatých driev. Ide o pevnejšie terasové drevo v porovnaní s ostatnými ihličnanmi. Vyznačuje sa menším množstvom sukov. U nás sa stretnete prevažne s douglaskou stredoeurópskou, ktorá sa umelo vyvetvuje, aby sa docielilo kvalitné ťažobné drevo. Drevo douglasky má len malý sklon k trhaniu a krúteniu. Bez povrchovej úpravy dostane aj táto drevina vo vonkajších priestoroch po čase strieborno-sivú farbu. Pozor na kontakt s kovmi, na uchytenie používajte vždy nerezové skrutky, inak môže dôjsť k výraznému zafarbeniu dreva, ktoré len ťažko odstránite.


Dopytový formulár
Typ produktu / množství
Typ produktu
Množstvo
Doprava tovaru
Doručenie:
Vaše kontaktné údaje
Firma
Meno: Priezvisko:
E-mail: Telefón:
Ulica: Mesto:
PSČ:
Poznámka k objednávke

Ak máte k objednávke nejaké pripomienky, napíšte ich tu.

LOGISTIC

Let's do business together!

Tel.:+420 283 933 452
GSM no.:+420 608 052 451
E-mail:info@au-mex.cz
Skype:petr.hanzal12
CONTACTS
HEADQUARTER IN PRAGUE
HEADQUARTER IN PRAGUE
SHOWROOM
SHOWROOM
WAREHOUSE
WAREHOUSE

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, tel.: +420 283 933 452, +420 283 933 472, fax: +420 283 933 406, info@au-mex.cz
Copyright © Au-Mex spol. s r.o., všechna práva vyhrazena

realizácia: BestSite s.r.o., redakčný systém CMS K2  |  Partneři serveru

Predávajúci si vyhradzuje právo v rámci svojej obchodnej politiky a aktuálneho nákupu od dodávateľa meniť ceny za tovar v priebehu celého kalendárneho roku. Stránky slúžia ako prezentácia a čiastočne aj eshop produktov a služieb spoločnosti AU-MEX sro. Ponúkame komplexný sortiment podláh (predovšetkým masívne podlahy a drevené či laminátové plávajúce podlahy), ďalej aj drevené terasy, fasády a masívny nábytok. Sortiment dopĺňajú produkty pre stavebníctvo - palubovky, preglejky, drevina teak apod.