česky slovensky по-русски deutch english

Teak barmský

Drevo na terasy TEAK barmský, ROZMĚR: 20 x 125 mm, 1,2 - 2,1 m po 30 cm +,teakové drevo dodávame umelo vysušené na vlhkosť 16-18%. Teakové terasy dodávame v lamelách

Spojovací klip + skrutka

Klip na upevnenie terás /neviditeľný spoj/ klip obsahuje aj nerezovú skrutku

Terasy Teak - drevené terasy

Skvelá povesť, jedinečná textúra, drevené terasy a teaku barmského

Teak BarmaTeak je listnatá drevina, tropický strom z čeľade železníkovitých. Väčšina teakových stromov dorastá do priemernej výšky 9 – 11m, s kmeňom v priemere 1 – 1,5m. Teak pochádza z Barmy a rastie tiež v Indii, Thajsku, Indonézii a Jáve. Rozšíril sa čiastočne do Malajzie, na Borneo, Filipíny, do tropickej Afriky a Strednej Ameriky.

Popis:

Terasy z teaku dodávame výhradne z teaku barmského v triedení Select&Better, umelo vysušeného na vlhkosť 16 – 18%. Pravý barmský teak má úzke, svetlo žlto-hnedé belavé drevo a tmavo zlato-hnedé jadrové drevo, ktoré na vzduchu na povrchu tmavne na stredne alebo tmavo hnedé. Barmský teak má prevažne priamu vláknitosť. Teak sa dá dobre opracovávať. Pre spájanie je potrebné predvŕtať otvory. Drevo teaku je veľmi trvanlivé. Bez ošetrenia teakového dreva zostane terasa bez ujmy, avšak jej farba sa časom mení zo žlto-hnedej na strieborno-šedú. Pre zachovanie pôvodnej farby je potrebné drevo ošetriť a ako najvhodnejšie odporúčame použiť túto skladbu náteru: 2 nátery jedným zo Špeciálnych olejov na drevo OSMO COLOR s pigmentovým základom (nie 007 bezfarebný teakový olej) alebo 1 náter jedným zo Špeciálnych olejov na drevo OSMO COLOR s pigmentovým základom (nie 007 bezfarebný teakový olej) a 1 náter Špeciálny olej na drevo s protikĺzavým efektom (olej obsahuje hustú organickú prísadu, ktorej protikĺzavé častice sú rovnomerne rozdelené v nátere. Častice sa spoja pri nánose a po zaschnutí zostávajú na povrchu.) V prípade krytej terasy je možné použiť 2 slabé nátery Špeciálnym olejom na drevo 007 – bezfarebný teakový olej alebo 2 slabé nátery Špeciálnym olejom na drevo s protikĺzavým efektom č.430. Pre správnu funkčnosť terasy je bezpodmienečne nutné dodržať základné pravidlá pre pokladanie drevených terás a vytvorenie dostatočne stabilnej konštrukcie. Pre podkladovú konštrukciu má byť kvôli rovnomernému nabobtnaniu a zmršťovaniu použité len drevo rovnakej alebo podobnej hustoty ako drevo pochodzie. Pre správnu údržbu a čistenie venujte pozornosť pokynom k údržbe terasových dosiek. Hustota dreva : 610 – 690 kg/m³.

Použitie:

Teak si rozhodne zaslúži svoju skvelú povesť, ktorú mu priniesla jeho pevnosť a trvanlivosť, stabilita v premenlivých atmosférických podmienkach a vynikajúci dekoratívny vzhľad. Terasa z teaku Vám bude pri správnom ošetrovaní a údržbe prinášať dlhodobo skvelý pocit z jedinečnej textúry.

Tipy pre prácu s teakovým drevom a pokladanie teakových terás.

Teakové drevo sa dá dobre opracovávať. Pri spájaní jednotlivých terasových dosiek je potrebné do teakového dreva predvŕtať otvory. Pre správnu funkčnosť terasy je bezpodmienečne nutné dodržať základné pravidlá pre pokladanie teakovej terasy a vytvorenie dostatočne stabilnej konštrukcie podkladového roštu.

Na podkladovú konštrukciu – rošt, by malo byť kvôli rozloženiu pnutia dreva, bobtnania a zmršťovania čo je bežný jav, byť použité len drevo rovnakej alebo podobnej hustoty, akú majú terasové dosky teak montované ako pochodzie.

Najpevnejším a najbezpečnejším spojením terasových dosiek s podkladovým roštom sú skrutky šrubované zhora. Ak je však požiadavka na montáž terás bez viditeľných skrutiek na vrchnej strane, použite špeciálne vyvinutú spojovaciu príchytku. Nezabudnite, že platia obecne platné pravidlá pre pokladanie terás týkajúce sa podkladu, dostatočne stabilného základu pre terasu vrátane spádu pre odtok vody, správne upevnenie a nadimenzovanie podkladovej konštrukcie.

Všeobecne k dodávaniu drevených dosiek teak platí: Drevené podlahové dosky sú pripravené na pokladanie pre pripevnenie skrutiek zhora. Ak je požiadavka pripevnenia bez zhora viditeľných skrutiek, použite spojovaciu príchytku, ktorá sa dá pred montážou zafarbiť do odtieňu dreva. Príchytku odporúčame používať pre terasy z ihličnatých drevín do max. hrúbky dosky 21 mm a pre terasy z exotických drevín do max. hrúbky dosky 20 mm.

Montážne tipy pre uchytenie teakovej terasy pri použití skrytého spoja:

teak

S použitím uholníka a tužky začneme označovať dosky. Dosky onačíme podľa vzdialenosti položených hranolov na pripravenom podkladovom rošte. Na označených miestach vyfrézujeme drážku pre použitie spojovacej príchytky (viď. obrázok). Pre frézovanie drážok je vhodná drážkovacia fréza. Takto postupujeme pri všetkých terasovch doskách, ktoré budete pokladať. Drážky sú umiestnené vždy proti sebe (z oboch strán dosky).Pozor! Prvú a poslednú dosku drážkujeme len z jednej strany, aby sme si pre ukončenie terasy nechali jednu pohľadovú stranu dosky bez vyfrézovaných drážok.

 

 

teak

Spojovacia príchytka pre drevené terasy slúži na spájanie podlahových dosiek bez vytvorenia otvoru pre skrutku na ich vrchnej (pohľadovej) strane. Pri montáži terasy s použitím skrytého spoja pomocou spojovacích príchytiek sa skrutkuje len raz vždy prvá a posledná doska. Prvú dosku z jednej strany pevne priskrutkujeme a z druhej strany už použijeme spojovaciu príchytku, ktorú zasunieme do vyfrézovanej drážky a pomocou gumovej paličky zatlčieme. Spojovacia príchytka je použiteľná spolu s terasovými skrutkami. Podkladovú konštrukciu – rošt nie je nutné predvrtávať, pretože terasové skrutky sú vybavené závrtnými hrotmi.

 

teakPokračujeme ďalej tak, že do prvej dosky po celej jej dĺžke do pripravených vyfrézovaných drážok natlčieme gumovou palicou spojovacie príchytky. Druhú teakovú dosku nasunieme proti prvej doske. Obe dosky pevne spojíme truhlárskou svorkou a následne príchytky priskrutkujeme terasovou nerezovou závrtnou skrutkou. Takto pokračujeme po celej terase, až k poslednej doske. Túto poslednú dosku montujeme tak, že z jednej strany je prichytená do spojovacej príchytky a z druhej strany, z tej, ktorá nám zakončuje terasu, dosku prichytíme skrutkami zhora.


Dopytový formulár
Typ produktu / množství
Typ produktu
Množstvo
Doprava tovaru
Doručenie:
Vaše kontaktné údaje
Firma
Meno: Priezvisko:
E-mail: Telefón:
Ulica: Mesto:
PSČ:
Poznámka k objednávke

Ak máte k objednávke nejaké pripomienky, napíšte ich tu.

LOGISTIC

Let's do business together!

Tel.:+420 283 933 452
GSM no.:+420 608 052 451
E-mail:info@au-mex.cz
Skype:petr.hanzal12
CONTACTS
HEADQUARTER IN PRAGUE
HEADQUARTER IN PRAGUE
SHOWROOM
SHOWROOM
WAREHOUSE
WAREHOUSE

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, tel.: +420 283 933 452, +420 283 933 472, fax: +420 283 933 406, info@au-mex.cz
Copyright © Au-Mex spol. s r.o., všechna práva vyhrazena

realizácia: BestSite s.r.o., redakčný systém CMS K2  |  Partneři serveru

Predávajúci si vyhradzuje právo v rámci svojej obchodnej politiky a aktuálneho nákupu od dodávateľa meniť ceny za tovar v priebehu celého kalendárneho roku. Stránky slúžia ako prezentácia a čiastočne aj eshop produktov a služieb spoločnosti AU-MEX sro. Ponúkame komplexný sortiment podláh (predovšetkým masívne podlahy a drevené či laminátové plávajúce podlahy), ďalej aj drevené terasy, fasády a masívny nábytok. Sortiment dopĺňajú produkty pre stavebníctvo - palubovky, preglejky, drevina teak apod.