česky slovensky по-русски deutch english

Drevo v interiéri

Drevo je ekologické a je jedným z najstarších materiálov. Náš článok môže pomáhať pri rozhodovaní, aké drevo použiť pre vaše návrhy interiérov. Drevený nábytok alebo architektonické prvky z dreva dodajú miestnosti nielen príjemný vzhľad, ale aj prevonia priestory.

Smrek


Farba dreva je smotanová s výraznými letokruhy. Je vhodný ako stavebný materiál a pre výrobu trámov, krokvy alebo nábytku. V nábytkárskom priemysle nachádzajú tiež uplatnenie pri výrobe rustikálneho štýlu. Pre návrhy interiérov v sedliackom slohu je teda smrekové drevo veľmi vhodné. Ľahko sa spracováva, morí i farbí.

Borovica


Borovicové drevo je rezistentný a využíva sa v prvom rade na okná a dvere, vrátane rámov. Je tiež vhodné na trámy a rozšírenú sa stala výroba masívneho nábytku. Je však nutné podotknúť, že v porovnaní so smrekovým drevom sa horšie morí a lepí. Časom mení nábytok odtieň farby.

Breza


Strom, dorastajúci do výšky až 25 metrov skrýva pod kôrou drevo smotanovo bielej farby, niekedy sivasté alebo hnedasté. Zo urastených, silných kmeňov sa vyrábajú dyhy. Drevo z brezy sa využíva pri zhotovení svietnikov, váz a iných bytových doplnkov.

Buk


Bukové drevo má svetlo hnedú až ružovkastú farbu. Patrí k najpoužívanejším au nás k najznámejším drevinám. Uplatnil sa v nábytkárstve, na preglejky, a je príhodné pre interiérové ​​dvere. Trvanlivosťou neexceluje, ale veľmi dobre sa obrába, morí a lepí.

Dub


Dubové drevo je ďalším najznámejším materiálom. Má celkom úzku svetlohnedú beľ. Jadro je široké a rovnomerne sfarbené. Obľúbenou je predovšetkým v nábytkárstve, ale svoje uplatnenie našlo aj sochárstvo a rezbárstvo. Využíva sa pre stavbu konštrukcie. Dobre sa lepí aj morí.
Drevo z duba je odolné, preto sú tak obľúbené aj dubové podlahy.

Orech


Orechové drevo má šedobielou beľ, občas sa žltými škvrnami na okrajoch. Jadro je premenlivé, ale spravidla tmavohnedé. Dobre sa obrába, ohýba, sústruhoch aj reže dlátami. Oddávna sa používalo na obklady a dyhy.

Čerešňa


Čerešňové drevo má pomerne nápadné letokruhy. Belova časť je úzka, smotanovo ružovkastá až žltá. Jadro červenohnedé, na vzduchu časom mení svoj odtieň. Používa sa v nábytkárstve, v umeleckom stolárstve a pri výrobe dekoratívnych predmetov. Z čerešne sú pekné rímsy, stĺpiky alebo zábradlie.


HEADQUARTER IN PRAGUE
HEADQUARTER IN PRAGUE
SHOWROOM
SHOWROOM
WAREHOUSE
WAREHOUSE

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, tel.: +420 283 933 452, +420 283 933 472, fax: +420 283 933 406, info@au-mex.cz
Copyright © Au-Mex spol. s r.o., všechna práva vyhrazena

realizácia: BestSite s.r.o., redakčný systém CMS K2  |  Partneři serveru

Predávajúci si vyhradzuje právo v rámci svojej obchodnej politiky a aktuálneho nákupu od dodávateľa meniť ceny za tovar v priebehu celého kalendárneho roku. Stránky slúžia ako prezentácia a čiastočne aj eshop produktov a služieb spoločnosti AU-MEX sro. Ponúkame komplexný sortiment podláh (predovšetkým masívne podlahy a drevené či laminátové plávajúce podlahy), ďalej aj drevené terasy, fasády a masívny nábytok. Sortiment dopĺňajú produkty pre stavebníctvo - palubovky, preglejky, drevina teak apod.