česky slovensky по-русски deutch english

Moderná kuchyňa s použitím dreva

Už dávno nie je pravdou, že drevenými kuchyňami sa môže pýšiť iba bývanie zariadené vo vidieckom štýle. Drevo je vynikajúci praktický materiál s dlhou životnosťou, ktorý dokáže vyvolať dojem luxusu a snáď nikdy nevyjde z módy. Moderná kuchyňa s použitím dreva vynikajú svojou krásou, jednoduchosťou, eleganciou a čistotou.

Kuchynská linka

Základ kuchyne tvoria jej vybavenie, teda kuchynská doska spolu so skrinkami. Okrem rôzne variability tvarov môžete vyberať z nekonečného množstva náterov. Nebráňte sa ani kombinácii dreva s farebnými odtieňmi. Najčastejšie kombináciou v súčasnej modernej kuchyni je drevo spolu s bielou, prípadne v doplnení s farebným náterom stien. Všeobecne možno povedať, že platí porekadla: "menej je niekedy viac" a "v jednoduchosti je krása".

Obklady

Klasický keramický obklad stien okolo kuchynskej linky môžete nahradiť drevenými doskami alebo palubovkami. Drevo použité na tento účel by malo byť dokonale suché s vhodnou povrchovou úpravou. Tento typ obkladu býva síce finančne náročnejšie, ale zato vzhľad kuchyne krásne doplní.

Ostatný nábytok a doplnky

Ostatný nábytok zlaďte s kuchynskou linkou. Všetko k dokonalosti dotiahnete pomocou drevených alebo nerezových doplnkov. Napriek tomu sa pri výbere kuchyne neriaďte iba jej vzhľadom, dbajte predovšetkým na jej praktickosť.

Vstavané spotrebiče

Ak máte dojem, že voľne stojace spotrebiče kazí celkový dojem z kuchyne alebo sa vám už odpozeral klasická biela či šedá, kúpte si vstavané. Vstavané chladničky alebo umývačky riadu si tak nikto ani nevšimne.

Osvetlenie

Osvetlenie hrá väčšiu úlohu, než by sa mohlo na prvý dojem zdať. Celý vzhľad kuchyne dotvorí, dokáže vypichnúť dôležité prvky alebo naopak potlačiť prípadné drobné nedokonalosti. Najväčšiu pozornosť venujte dobrému osvetlenie pracovných plôch a jedálenského stola.


Jan Kemr
HEADQUARTER IN PRAGUE
HEADQUARTER IN PRAGUE
SHOWROOM
SHOWROOM
WAREHOUSE
WAREHOUSE

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, tel.: +420 283 933 452, +420 283 933 472, fax: +420 283 933 406, info@au-mex.cz
Copyright © Au-Mex spol. s r.o., všechna práva vyhrazena

realizácia: BestSite s.r.o., redakčný systém CMS K2  |  Partneři serveru

Predávajúci si vyhradzuje právo v rámci svojej obchodnej politiky a aktuálneho nákupu od dodávateľa meniť ceny za tovar v priebehu celého kalendárneho roku. Stránky slúžia ako prezentácia a čiastočne aj eshop produktov a služieb spoločnosti AU-MEX sro. Ponúkame komplexný sortiment podláh (predovšetkým masívne podlahy a drevené či laminátové plávajúce podlahy), ďalej aj drevené terasy, fasády a masívny nábytok. Sortiment dopĺňajú produkty pre stavebníctvo - palubovky, preglejky, drevina teak apod.