česky slovensky по-русски deutch english

Preprava ťažkých bremien a rozmerných predmetov

Ak ste sa rozhodli pre nákup akéhokoľvek ťažkého či rozmerného produktu, ako je napríklad masívny nábytok, terasové či podlahové dosky, OSB dosky, preglejky alebo konštrukčné hranoly a nezvolíte na prepravu Vami nakúpeného tovaru naše logistické služby, budete často stáť pred otázkou, ako bezpečne previezť tovar, ktorý ste nakúpili.

Čo je teda potrebné zabezpečiť pre to, aby ste doviezli nakúpené produkty v poriadku a neohrozili pri tom okolia či bezpečnosť dopravy?

 

Príprava na prevoz rozmerného nákladu


Sťahovanie ťažkých bremien a predmetov s veľkými rozmermi vyžaduje maximálnu prípravu a pozornosť. Pri neodbornej manipulácii s takými predmetmi môže totiž ľahko dôjsť k zraneniu osôb a poškodeniu rozmerného nákladu či predmetov v okolí manipulácie.


Pre bezpečné sťahovanie musíme poznať predovšetkým presné rozmery a hmotnosť prepravovaného tovaru. A to nielen z dôvodu výberu vozidla, ktoré bude materiál prevážať, ale aj pri voľbe manipulačnej techniky, ktoré bude treba využiť.
Je dobré brať do úvahy aj ďalšie vlastnosti predmetu ako je hodnota tovaru, krehkosť, náchylnosť k poškodeniu povrchu a ďalšie podrobnosti tak, aby sme mohli všetko starostlivo zabezpečiť a prispôsobiť podmienkam pri sťahovaní. Vlastnostiam sťahovaného predmetu potom tiež zodpovedá počet pracovníkov, ktorý bude pri prevoze potreba.


Pred prevozom materiálu musíme dôkladne zmapovať trasu a samotné okolí miesta, kde sa bude s predmetom manipulovať. Je dobré urobiť dôkladnú obhliadku miesta sťahovanie a tovaru, tak aby mohla byť stanovená najvhodnejšia trasa s najmenším počtom úskalia a prekážok.
O sťahovaní je potrebné informovať všetky zúčastnené strany dostatočne dopredu. Ideálne je označiť celú transportnú trasu informačnými tabuľami s dátumom a časom, kedy ku sťahovanie dôjde. Včas zabezpečiť príjazdovej cesty a parkovacie miesta pre sťahovacie vozy, tak aby mohol celý prevoz rozmerného bremena prebehnúť bez problémov a zbytočného zdržania.

Bezpečnosť pri sťahovaní


Na mieste manipulácie s bremenom by sa mali zdržiavať len kompetentnej osoby, ktoré sťahovanie zaisťujú. V prípade potreby možno zabezpečiť aj priestor, kde sa bude s predmetom manipulovať napr. vyznačením bezpečnostné páskou.
Po celej trase prevozu je potreba označiť kritické miesta ako rohy, sklenené výplne apod. tak, aby nedošlo k ich poškodeniu.


Aby sme tovar previezli v poriadku nepoškodené, je potrebné ochrániť aj ich. Pokryjeme ho teda vhodnými obalovými materiálmi (napr. fólie) a zaistíme možnosť manipulácie pomocou úväzov, popruhov alebo manipulačné techniky ako sú paletové vozíky či zdvíhacie zariadenia. Pri samotnej preprave je potrebné zabezpečiť dokonalé upnutie predmetu tak, aby sa nemohol uvoľniť a spôsobiť škodu na zdraví či majetku alebo sa sám poškodiť.


Ak si s prevozom ťažkých bremien a rozmerného materiálu sami neporadíte, radi vám ponúkneme naše odborné logistické služby s termínom dodania do troch dní na vybrané miesto.


HEADQUARTER IN PRAGUE
HEADQUARTER IN PRAGUE
SHOWROOM
SHOWROOM
WAREHOUSE
WAREHOUSE

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, tel.: +420 283 933 452, +420 283 933 472, fax: +420 283 933 406, info@au-mex.cz
Copyright © Au-Mex spol. s r.o., všechna práva vyhrazena

realizácia: BestSite s.r.o., redakčný systém CMS K2  |  Partneři serveru

Predávajúci si vyhradzuje právo v rámci svojej obchodnej politiky a aktuálneho nákupu od dodávateľa meniť ceny za tovar v priebehu celého kalendárneho roku. Stránky slúžia ako prezentácia a čiastočne aj eshop produktov a služieb spoločnosti AU-MEX sro. Ponúkame komplexný sortiment podláh (predovšetkým masívne podlahy a drevené či laminátové plávajúce podlahy), ďalej aj drevené terasy, fasády a masívny nábytok. Sortiment dopĺňajú produkty pre stavebníctvo - palubovky, preglejky, drevina teak apod.