česky slovensky по-русски deutch english

Výber kľučiek do interiérov v dreve

Zamerajme sa konkrétne na výber kľučiek, ktoré sa najviac hodia k drevenému interiéru. Hoci sú všeobecne najrozšírenejšie a najbežnejšie kľučky hliníkové, ktoré patria k priemeru, pre drevené interiéry sa najlepšie hodia kľučky kované, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Tým hlavným jeVýber kľučiek do interiérov v dreve vzhľad. Kované kľučky a kovania vynikajú predovšetkým po stránke estetickej, bývajú zdobené a na prvý pohľad zaujmú. V takom prípade potom kľuky nenesú len funkčný význam, veľký dôraz sa kladie práve na originálny dizajn, ktorý v kombinácii s konkrétnym typom dverí vynikne. Kované kľuky sú zvyčajne bohaté na ornamenty a detaily, tie sa hodia skôr do rustikálnych priestorov. Existujú však aj kované kľučky s moderným vzhľadom, ktoré sú ideálne do moderných interiérov, v ktorých je hlavnou stavebným prvkom drevo. Kované kľuky vynikajú aj kvalitnou konštrukciou. Použitý materiál je pevný a vďaka odolnosti sa kľučky a kovania tohto typu hodí aj do exteriérov.

Ak budeme hovoriť o výbere kľučiek všeobecne, dôležitým parametrom je povrchová úprava. Tá pochopiteľne ovplyvňuje farbu a prípadne aj účelne zašlý vzhľad, rôzne metódy povrchovej úpravy a laku tiež ovplyvňujú kvalitu a teda použitie pre konkrétne účely. V špecifikácii každej kľučky a kovania sa tak dozviete, na aké účely je vhodné ich použitie - či sa hodí do priestorov s nízkou alebo vysokou intenzitou používania alebo na vonkajšie použitie.

Pri výbere kľučiek je potrebné zohľadniť aj ďalšie parametre a vyberať podľa vašich preferencií. Niektoré kľučky sú napr vybavené vratným mechanizmom a pochopiteľne existuje aj bezpečnostné kovanie, určené na osobitné účely. Okrem bežných kľučiek sa hojne využívajú aj gule a madlá, ktoré tiež existujú v rôznom prevedení vzhľadu a použitého materiálu.


HEADQUARTER IN PRAGUE
HEADQUARTER IN PRAGUE
SHOWROOM
SHOWROOM
WAREHOUSE
WAREHOUSE

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, tel.: +420 283 933 452, +420 283 933 472, fax: +420 283 933 406, info@au-mex.cz
Copyright © Au-Mex spol. s r.o., všechna práva vyhrazena

realizácia: BestSite s.r.o., redakčný systém CMS K2  |  Partneři serveru

Predávajúci si vyhradzuje právo v rámci svojej obchodnej politiky a aktuálneho nákupu od dodávateľa meniť ceny za tovar v priebehu celého kalendárneho roku. Stránky slúžia ako prezentácia a čiastočne aj eshop produktov a služieb spoločnosti AU-MEX sro. Ponúkame komplexný sortiment podláh (predovšetkým masívne podlahy a drevené či laminátové plávajúce podlahy), ďalej aj drevené terasy, fasády a masívny nábytok. Sortiment dopĺňajú produkty pre stavebníctvo - palubovky, preglejky, drevina teak apod.